Soğutucu Akışkan Retrofit İşlemi

Optimum performans ve güvenilirlik için retrofit (HCFC 22) işlemi çözümleri

 

Trane Tarafından Ön Mühendisliği Yapılmış Retrofit İşlemi

Trane tarafından mühendislik incelemeleri kalite kontrolü ve testleri yapılmış retrofit işlemleri ile chiller cihazınız işletmenizin ihtiyaçları için optimize edilecektir. Yerinde gerçekleştirilecek bu işlem sonrası cihazınız ozon dostu gazlar (R134a, R404A, R407C) ile optimumda çalışacaktır.

Dönüştürme sonrası cihaz güvenilirliği, retrofit işleminin etkileyeceği tüm cihaz sisteminin detaylı olarak birbiri ile uyumluğunun incelenmesi ile başarılmaktadır. Bu retrofit işlemi, yağ değiştirmeyi, devrelerin temizlenmesini, genişletme aygıtlarının, contaların, ünite denetleyicilerinin ayarlanmasını veya değiştirilmesini ve diğer modifikasyonları içerir.

Soğutucu akışkan ve yağın optimal bir biçimde seçimini de içeren bu retrofit işlemi, chillerin tamamen değiştirilmesinin getireceği ilave masraf olmaksızın enerji tasarrufu sağlar ve chiller ömrünü uzatır; bu, çevrenin korunmasına da katkı sağlar.

Trane Hafif Retrofit İşlemi

Hafif retrofit işlemi, bozulma ya da soğutucu akışkanın kaybı durumlarında hızlı hareket edilmesi gerektiği durumlarda ön mühendisliği yapılmış retrofit işlemine ya da ekipman değiştirmeye bir köprü vazifesi görebilir. Bu tür durumlarda, Trane alternative bir soğutucu akışkan kullanarak ekonomik bir çözüm sağlayabilir. Hafif retrofit işlemi büyük ölçüde, chillerin ve ısı eşanjörlerinin türüne, çalışma koşullarına, beklenen performans düzeylerine ve iklim koşullarına bağlıdır.

 

Lütfen bizimle iletişime geçiniz