Vibrasyon Analizi

Daha fazla Güvenilirlik için koruyucu bakım

 

Trane'in Vibrasyon Analizi

Trane tarafından kullanılan vibrasyon ölçüm ve analiz teknikleri şaft kayması, yatak arızaları, balanssızlık veya motor elektriksel problemler gibi pek çok gelişmekte olan arızayı tespit edebilir.

Kompresörün genel vibrasyon düzeyinin ölçümü tek başına yeterli değildir. Gelişmekte olan problemin spesifik tipini belirlemek için bir dar bant frekans analizi gereklidir.

Bu tür bir detaylı analizi gerçekleştirmek için kompresör kinematiğini bilmek zorunludur. Bu, kompresörün bütün dönen parçalarının doğal frekansları ve hızlarıdır, yalnızca Trane, kompresörlerine ait bu bilgilere sahiptir.

Vibrasyon analizi sonuçları

Uzmanlarımız ekipmanınızla, tıpkı muayenede hastasıyla ilgilenen bir doktor gibi ilgilenecektir. Onu çok iyi tanırlar ve her bir önemli parçayı enine boyuna ve dikkatle kontrol edeceklerdir. Seçilen yerlere, stetoskoplar gibi, son derece duyarlı sensörler takılır. En küçük bir sapma veya her türlü anormal davranış tespit edilerek kaydedilir. Ekipmanınızın vibrasyon spektrumu, tıpkı bir elektrodiyagram gibi, ekipmanın iç durumunun resmini verir. Bu grafikler size basit ve açık bir biçimde anlatılır.

Daha fazla yardımcı olmak için size bakım programlaması hakkında öneriler sunacağız.

Vibrasyon analizi raporu, oluşması yakın bir kompresör arızasına işaret ederse, programlı bir kompresör yenileme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında size öneride bulunacağız.

 

Ürün Literatürü

Lütfen bizimle iletişime geçiniz